Przewodnik po Krakowie podpowiada:

Plan zwiedzania Krakowa, czyli jak zaplanować swój pobyt w Krakowie?

Plan zwiedzania Krakowa, czyli jak zaplanować swój pobyt w Krakowie?Plan zwiedzania Krakowa, czyli jak zaplanować swój pobyt w Krakowie?Plan zwiedzania Krakowa, czyli jak zaplanować swój pobyt w Krakowie?

No właśnie! Od czego mamy zacząć? Setki stron w Internecie zachęcają do wyboru noclegu, atrakcji w Krakowie, wyboru wycieczek i zabytków! Głowa boli od chaosu informacyjnego? Zacznijmy po kolei planować zwiedzanie Krakowa.

  1. NOCLEG. Termin urlopu jest, zatem teraz koniecznie trzeba wybrać sensowny nocleg! Wybór u nas doskonały, od hosteli  w wieloosobowych pokojach, po pięciogwiazdkowe hotele ze SPA w roli głównej. W zależności od zasobów naszego portfela, będziemy szukać czegoś zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Szukając najtańszych opcji, warto upewnić się wcześniej jakie warunki będą zapewnione w proponowanej nam cenie. Warto skorzystać z rzetelnych opinii i rekomendacji obiektu albo zapytać nas! I pamiętajcie! Kraków na długi weekend i Kraków na Sylwestra - te pobyty rezerwujemy duuuuużo wcześniej. W tych terminach rzadko zdarzają się tanie noclegi LAST MINUTE, a nawet o te droższe bywa trudno na ostatnią chwilę...
  2. ZWIEDZANIE. Ufff! Trochę odetchnęliśmy z ulgą, bo mamy już gdzie spać! Czas zająć się zaplanowaniem zwiedzania. Trochę podrukujemy z sieci, kupimy przewodnik po Krakowie i gotowe! Czyżby? Nie wszystko wydaje się takie proste… Oczywiście, jeśli jesteśmy nastawieni na uroki krakowskich kawiarni i restauracji, rzeczywiście nie potrzeba nic więcej… Ale jeżeli, prócz krakowskiego rynku chcemy poznać główne zabytki i muzea, konieczny jest plan zwiedzania Krakowa. Jeśli podróżujemy w gronie dorosłych, powinniśmy zastanowić się ile czasu chcemy poświęcić na zwiedzanie w ciągu jednego dnia. Jeśli zwiedzamy w gronie rodzinnym, musimy znaleźć czas na atrakcje dla dzieci w Krakowie, o których poczytacie szerzej TUTAJ. Trzeba też pamiętać, że niektóre z krakowskich muzeów wymagają wcześniejszej, internetowej rezerwacji. Te najbardziej oblegane, czyli Muzeum Podziemi Rynku oraz Fabryka Schindlera warto zarezerwować z wyprzedzeniem. Grupy szkolne i wycieczki zorganizowane muszą liczyć się z tym, że taką rezerwację trzeba zrobić nawet kilka tygodni wcześniej! Nie odwlekajcie rezerwacji na ostatnią chwilę :).
  3. CO DALEJ?
    Wiemy co będziemy zwiedzać w Krakowie, ale w okolicy mamy również wiele wspaniałych miejsc do zobaczenia. Zarezerwujcie czas  na takie miejsca jaka Energylandia, a dla młodszych Park w Inwałdzie, Kopalnia SOli w Bochni, Kopalnia Soli w Wieliczce, czy piękny Ojcowski Park Narodowy!
  4. GRUNT TO DOBRY PLAN DZIAŁANIA! Jeśli gubisz się w informacjach, chcesz poznać Kraków w jeden dzień a może Kraków w 3 dni? Nie wiesz gdzie skierować pierwsze kroki. Zastanawiasz się czy może zwiedzić wszystkie ekspozycje na Zamku na Wawelu, a może wystarczy sama Katedra na Wawelu? Chciałbyś zwiedzić Żydowski Kazimierz, ale nie wiesz dokąd pójść i od czego tak naprawdę zacząć… A może interesuje Cię architektura Krakowa, a nawet chciałbyś pokusić się o poznanie socrealistycznego stylu Nowej Huty? Zagubieni! Nie zwlekajcie! Napiszcie do nas na facebooku, na maila lub po prostu zadzwoń! Ułożymy wszystko pod Twoje plany, zarezerwujemy obiekty, pomożemy nawet z noclegiem! Te wszystkie rady znajdziesz i nas za darmo! Właśnie tak! Darmowy plan pobytu w Krakowie. Darmowa mapa Krakowa dla Ciebie, dla Was! Wystarczy, że zarezerwujesz zwiedzanie Krakowa i wybierzesz najlepszego przewodnika po Krakowie!

Zapraszam! Marcin Szymoniak, przewodnik po Krakowie.

©2020.szalonyprzewodnik.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone

WINDWEB - Strony Internetowe