Kopalnia Soli w Wieliczce oferta zwiedzania dla szkół.

TO TRZEBA WIEDZIEĆ:

W obu kopalniach standardowe zwiedzanie trwa około 3 godziny. Temperatura na dole wynosi 15 stopni Celsjusza, więc warto zabrać ze sobą ciepłą odzież. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem i wymaga wcześniejszych rezerwacji. Jeżeli w grupie znajdują się osoby niepełnosprawne wymagane jest poinformowanie o tym. Kopalnie posiadają podziemne restauracje w których grupy mogą zamówić posiłki. Wraz z przewodnikiem uczniowie odwiedzą niesamowite solne komory i wykute w soli rzeźby oraz kaplice. Przewodnik opowie o maszynach i narzędziach górniczych. Przewodnik po Krakowie doradzi gdzie się udać! Zapytaj Nas!

 

kopalnia soli Wieliczka Wieliczka zwiedzanie kopalni soli

Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce bez wątpienia dorównuje tej w Bochni pod względem przygotowania szkolnej oferty. Wieliczka słynie z swojej flagowej trasy turystycznej wiodącej głównym szlakiem przez 3 kilometry, 135 metrów pod ziemią. Przygoda rozpoczyna się w szybie Daniłowicza, gdzie przybyli wsłuchują się w opowieści przewodnika na temat losów i ciekawostek kopalni. Schodząc coraz niżej przewodnik poprowadzi uczniów do pięknej kaplicy Świętej Kingi, a także 19 innych solnych komór. Pokaże piękne solne figury i zaprowadzi do jednego z solankowych jezior, gdzie odbywać się będzie spektakl świetlny przy muzyce Chopina. Muzeum Żup Krakowskich to druga część tej podziemnej eskapady. Przybyli będą mieli okazję obejrzeć Róg Bractwa Kopaczy i poznać jego historię. Po wszystkim uczestnicy wycieczką pojadą windą na powierzchnię.

Dla klas I-III przygotowane zostały dwa programy edukacyjne. Solilandia oraz Pobyty nocne pod ziemią. Pierwsza z nich to spacer po kopalni i spotkanie ze Skarbnikiem oraz Soliludkiem. Te dwie postaci opowiedzą magiczne historie z podziemnego świata. Spotkaniu towarzyszą rozmaite gry i quizy. Drugi program to nocleg w Komorze Słowackiego. Tak, jak w Bochni uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami mają okazję nocować w przyjemnym mikroklimacie i skorzystać z podziemnej restauracji.

Klasy IV-VI z pewnością zainteresuje wycieczka pt. Młody Górnik. Uczestnicy otrzymują stroje robocze kaski i lampy. Pod opieką najbardziej doświadczonego przewodnika wyruszają w drogę pełną przygód. Przewodnik przydziela zawody oraz zadania uczniom. Do zadań należy m. in. badanie poziomu metanu, a nawet eksplorowanie nieznanych solnych grot. Przewodnik zaznajamia uczestników z górniczymi tradycjami i pokazuje codzienność górniczą.
Śladami legend to kolejna propozycja dla starszych dzieci. Uczniowie nie tylko zwiedzą kopalnie ale także zaznajomią się z tamtejszymi legendami w niebanalny sposób. Będą poszukiwać śladów Skarbnika i otrzymają słodką przekąskę. Quizy i zagadki, czy przesypywanie soli do beczek, to tylko niektóre konkurencje podczas tej wyprawy. Warto sprawdzać aktualną ofertę obu kopalni, ponieważ przygotowują imprezy związane z aktualnymi wydarzeniami.
Rezerwując przewodnika po Krakowie, zapytaj o organizację wycieczki do Kopalni Soli w Bochni lub Kopalni Soli w Wieliczce! Na pewno posłużymy pomocą!

Przewodnik po Krakowie
Marcin Szymoniak

©2020.szalonyprzewodnik.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone

WINDWEB - Strony Internetowe