Kopalnia Soli w Bochni

oferta zwiedzania dla szkół.

kopalnia soli Bochnia zwiedzanie kopalni soli

Zaczynając od Kopalni w Bochni uczniowie będą mieli okazję przenieść się w przeszłość i na multimedialnej wystawie zobaczyć dzieje Bochni. Oprócz królewny Kingi i Władysława Wstydliwego uczniowie podczas multimedialnej ekspozycji  poznają królów polskich, genueńskich żupników, a nawet ducha cystersa!
Przeprawa łodzią 226 metrów pod powierzchnią ziemi to kolejna atrakcja, którą można wykupić jako dodatek do dowolnej wizyty w kopalni. Korytarz ma 120 metrów długości i jest pięknie oświetlony. Przeprawa pomiędzy skalnymi górami to z pewnością świetny dodatek do wycieczki. Na tą atrakcję przeznaczyć trzeba godzinę i wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
Jak powstał halit fluorescencyjny? Czym są kalafiory i solne wycieki? Skąd w kopalni wziął się pył wulkaniczny i czym właściwie są te słynne za fałdowane anhydryty? Na te i wiele innych pytań odpowie przewodnik podczas wyprawy w Trasę Przyrodniczą. Niewątpliwie należy ona do ciekawszych wycieczek tematycznych. Podopieczni obejrzą fascynujące minerały i kamienie budujące złoża, usłyszą o geneologicznej historii kopalni, a także o wpływie działalności człowieka na aktualny wygląd i stan. Trasa potrwa 3 godziny, uczestniczyć w niej mogą tylko osoby pełnosprawne.
Dla grup żądnych przygód możliwe jest zorganizowanie noclegu połączonego z kilkoma atrakcjami. Podziemna dyskoteka, boisko sportowe i zjazd 140 metrową zjeżdżalnią na pewno spotka się z uznaniem uczniów. Leczniczy klimat i doskonałe powietrze świetnie wpłyną na spokojny i zdrowy sen.
W ofercie znajdują się różnorodne pobyty edukacyjne, które zamienią zwykłe, monotonne lekcje w przygodę po świecie historii. Zagadkowa Kopalnia to program dla dzieci przedszkolnych oraz klas I-III. W ciekawy sposób przewodnicy opowiadają o historii tego miejsca, używając do tego zagadek i magicznych przedmiotów. Królestwo Skarbnika to temat także dla najmłodszych. Dzieci prowadzone są przez kopalniany świat, odkrywając skarby tego miejsca  oraz dążą do spotkania dobrego ducha kopalni. Podczas lekcji Śladami Pracy Górnika, jeden z nich opowiada o ciężkiej ale satysfakcjonującej pracy w kopalni, urządzeniach i maszynach potrzebnych do wydobycia soli.
Dar Księżnej Kingi to program dla klas IV-VI. Uczniowie poznają Świętą Kingę i dary, którymi obdarzyła polską ziemię. W Bochni pokłady soli odkryto w 1248 roku z czym wiąże się legenda o św. Kindze i jej pierścieniu. Królewska Kopalnia także przeznaczona jest dla dzieci starszych. Uczniowie poznają prawa i obowiązku króla, od strony ekonomicznej, prawnej i geograficznej.
Zastanawiając się nad innymi atrakcjami warto pomyśleć o pakietach. Kopalnia posiada programy partnerskie z parkiem wodnym, teatrem Groteską, Rodzinnym Parkiem Rozrywki Rabkoland oraz z Muzeum Motyli Arthropoda.

Przewodnik po Krakowie
Marcin Szymoniak

©2020.szalonyprzewodnik.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone

WINDWEB - Strony Internetowe