Wycieczka szkolna do Krakowa

Rekreacyjne zwiedzanie Krakowa


Często słyszymy się od znajomych rodziców i nauczycieli, że dzieci nie chcą jeździć na wycieczki! Nie chcą zwiedzać Krakowa! Zwiedzanie Krakowa (również z wycieczką szkolną) nie musi kojarzyć się wyłącznie z nudnym pokazywaniem zabytków! Siła zwiedzania Krakowa tkwi w szczegółach, a dokładnie w przekazie informacji. Uwierzcie nam, że droga drodze królewskiej nierówna! Po prostu Szalony przewodnik po Krakowie na sposób na zwiedzanie Krakowa dla dzieci i młodzieży który łączy z ciekawostkami, dostosowaniem tonu głosu, poczuciem humoru! Nie każdy przewodnik po Krakowie jest stworzony do tego, by oprowadzić grupę szkolną! Proszę zawsze przyjrzeć się sylwetce przewodnika, zanim zostanie dokonana rezerwacja zwiedzania Krakowa!
Propozycja dla najmłodszych – 8-12 lat
Zwiedzanie Krakowa śladem legend i ciekawostek, gdzie w trakcie spaceru przewodnik nie zapomina o zabytkach Krakowa to bardzo dobry wybór! Na trasie znajdzie się obowiązkowo Wzgórze Wawelskie i Katedra na Wawelu! Trzeba też koniecznie dowiedzieć się, co to są słynne głowy wawelskie i rzygacze! Gdzie znajduje się czakram i po co komu wiszące przy wejściu do katedry wielkie kości? Nie zabraknie też opowieści o małym Stasiu Wyspiańskim i strasznym smoku wawelskim!
Idąc w kierunku Rynku możemy zatrzymać się na słodkie co nie co i wziąć udział w pokazie robienia pysznych cukierków lub stworzyć własne słodkości! To będzie miła niespodzianka dla najmłodszych grup (pokaz trwa ok 40 min).
Na Rynku czekają nas historie o rycerzach zaklętych w gołębie i tragiczna historia o dwóch budowniczych Kościoła Mariackiego! A jeśli chcecie poznać kilka ekscytujących historii wyjętych z biografii Wita Stwosza, koniecznie udajcie się z przewodnikiem pod ołtarz w Kościele Mariackim! Pamiętacie historię „Żółtej Ciżemki” ? – jeśli uśmiechniecie się szeroko do Waszego przewodnika, na pewno ją opowie!
Jeżeli macie nieco więcej czasu i uda się Wam wcześniej zarezerwować Muzeum Podziemi Rynku, koniecznie tam zajrzyjcie! W jednym momencie przeniesiecie się w czasy średniowiecznego Krakowa! Można poczuć tu klimat tamtych lat, zobaczyć dawne kramy sukiennicze i autentyczne pochówki wampiryczne. Znajduje się tu również średniowieczna sala gier... sami sprawdźcie! (Uwaga! Grupowe zwiedzanie Muzeum Podziemi jest dostępne tylko z licencjonowanym przewodnikiem po Krakowie).
Przewodnik z pewnością opowie Wam jedną z ciekawostek na temat dawnej izby tortur pod obecną wieżą ratuszową. Jeśli ta historia Was zaciekawi, możecie udać się do Muzeum Tortur o wdzięcznej nazwie „Kacia Nora”.

Szalony przewodnik po Krakowie zaprasza na wspólne zwiedzanie Krakowa.

 

©2020.szalonyprzewodnik.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone

WINDWEB - Strony Internetowe