przewodnik po krakowie Główna

Przewodnik po Krakowie

Kraków inaczej mało znane opowieści o Starym Mieście

przewodnik po Krakowie przedstawia Krakowski Barbakan piwnica pod Baranami piwnica pod baranami

Dla tych, którzy poznali już najważniejsze zabytki Krakowa lub wolą zwiedzać Kraków nieoczywisty, który zapewne zaskoczyłby niejednego Krakusa, ta wycieczka idealnie spełni Wasze oczekiwania!

W czasie wycieczki przewodnik po Krakowie zdradzi kilka tajemnic naszego Starego Miasta.

Podczas 2 lub 3 godzinnego spaceru dowiecie się dlaczego budowa Teatru im. J. Słowackiego wywołała sprzeciw J. Matejki, a sam teatr był przez chwilę kinem! Niewiele osób wie gdzie znajduje się najstarszy zachowany budynek mieszkalny w mieście...  Tylko przewodnicy po Krakowie wiedzą komu wiatr podwiewał sukienki i jaki ma to związek z Bramą Floriańską!  Dowiecie się też dlaczego św. Florian jest patronem nie tylko strażaków, ale także przewodników!

Będąc już na samym Rynku posłuchamy o tym, czy płyta upamiętniająca przysięgę T. Kościuszki na Rynku Gł. była zawsze taka sama,  co to są krakowskie kuny i gdzie je spotkamy? Gdzie się podział krakowski pręgierz i na co Sukiennicom wiszący nad głowami turystów nóż. Mało kto wie jaką ważną funkcję pełni współcześnie Pomnik Adama Mickiewicza na Rynku Głównym oraz posłuchamy też historii o zaczarowanej dorożce… Z małymi grupami (do 10 osób) będzie można wdrapać się na Wieżę Ratuszową, by stamtąd podziwiać piękną panoramę miasta. Czasem schody mają wysokość nawet 50 cm, jest bardzo wąsko. Wspinaczka dla odważnych !

Na uwagę ciekawskich zwraca też dzielnica uniwersytecka! Jeśli tylko wybije odpowiednia godzina, spotkamy w Collegium Maius m.in. króla Władysława Jagiełłę we własnej osobie i dowiemy się jakie mroczne wydarzenia kryje w sobie budynek Collegium Novum.

O tych i wielu innych ciekawostkach dowiesz się w trakcie naszej wyprawy! Zapraszam na niesztampowe i pełne humoru zwiedzanie z przewodnikiem po Krakowie.

Uwagi:

  • Wycieczka może trwać od 2 do 3h
  • Wspinaczka na wieżę ratuszową może odbyć się tylko przy małych grupach do 10 osób /bilet normalny 10 zł, bilet ulgowy 8 zł, bilet rodzinny 20 zł / os; wymagana rezerwacja

Zapraszamy na wycieczkę z szalonym przewodnikiem po Krakowie.

©2020.szalonyprzewodnik.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone

WINDWEB - Strony Internetowe