przewodnik po krakowie Główna

Zwiedzanie Krakowa dla przedszkola i klas młodszych! 2 propozycje zwiedzania!

 Przewodnik po Krakowie zaprasza na poznanie tajemnic Wzgórza Wawelskiego!

Przyjedź gościu do Krakowa,
Bardzo pięknie zapraszamy.
W całym świecie nie ma przecież,
Takich ulic, takiej bramy,
Ani zamku co urodą
Nadzwyczajną słynie wszędy
I zaułków, w których drzemią
Stare baśnie i legendy.
Wszystko może cię w tym mieście
Zdziwić, wciągnąć, zaczarować.
Więc nie zwlekaj, spakuj plecak
I przyjeżdżaj do Krakowa.
Autor: Ewa Stadtmuller i Marzena Astramowicz

przewodnik po krakowie - Tajemnice Wzgórza Wawelskiego

Kraków jest stworzony dla dzieci! Zwiedzanie Krakowa dla przedszkola lub dzieci z klas młodszych będzie pełne tajemnic i  pięknych, starych legend. Przewodnik po Krakowie pokaże najpiękniejsze ulice i zaprosi na bajkowy spacer po królewskim grodzie. Trasy są adresowane także dla dzieci nauczania początkowego 1-3.
Specjalnie przygotowana trasa,  pozwoli nawet tak małym dzieciom zdobyć podstawową wiedzę na temat grodu Kraka, a wszystko w towarzystwie zabawy i dobrego humoru.

Tajemnice wzgórza wawelskiego oraz rejs statkiem po Wiśle.

Zwiedzić dokładnie katedrę na Wawelu to tak jakby przeczytać 1000 stronicową księgę o historii! My może dokładnie Katedry nie zwiedzimy, ale spróbujemy wdrapać się na Dzwon Zygmunt i zajrzeć do królewskich grobów, a to już będzie duży wyczyn! Jeśli nie wiecie, gdzie na Wzgórzu wawelskim schowała się kurza stopka, skąd się wzięła baszta złodziejska i do kogo należą ogromne kości wiszące przy wejściu do katedry, to już czas by przyjechać do Krakowa! Na pewno się tego dowiemy. Posłuchamy też historii o najmłodszym królu Polski – Jadwidze, która została koronowana w wieku 10 lat! Na koniec wędrówki odwiedzimy smoka, który niegdyś chrupał dzielnych rycerzy niczym ciasteczka i nikt nie mógł go pokonać!  Ostatni etap naszego zwiedzania to godzinny rejs po najdłuższej rzece w Polsce! Oj, będzie historia konika zwierzynieckiego, posłuchamy o Tadeuszu Kościuszce, który wielkim bohaterem naszym był, a także dowiemy się gdzie niegdyś mieszkał Jan Paweł II.

Koszt: Przewodnik 250 zł , rejs statkiem* 20 zł / os oraz bilet na Dzwon Zygmunt i do grobów królewskich 6 zł /os. Zapraszamy do rezerwacji! Uwaga, rejs statkiem można pominąć.

 

Kraków śladem legend wokół Starego Miasta!

Niegdyś do miasta prowadziło aż 8 bram miejskich i całe było otoczone potężnym murem. Pozostałościami umocnień są Barbakan i Brama Floriańska – tu właśnie rozpoczniemy nasze spotkanie! Dowiecie się dlaczego św. Florian jest patronem nie tylko strażaków, ale także przewodników! Następnie udamy się na krakowski rynek i będziemy wypatrywać hejnalisty! W rogu Rynku stoi kościół, którego trudno nie zauważyć! Stoi troszkę krzywo i ma dwie różnie wyglądające wieże. Poznasz tutaj legendę o naszym trębaczu, przewodnik po Krakowie wyjaśni, dlaczego hejnał w pewnym momencie się urywa…. Poznasz także historię dwóch braci, budowniczych wież Kościoła Mariackiego. Będąc na Rynku, na pewno zauważycie mnóstwo gołębi, z nimi też związana jest pewna tajemnicza historia…
Podczas spaceru dowiemy się też o najstarszym i największym targu w Krakowie i zobaczymy najstarszy uniwersytet w Polsce, a przy pomyślnych wiatrach, może uda nam się spotkać samą króla Władysława Jagiełłę i królową Jadwigę we własnej osobie…

Czas trwania 2h, koszt 200 zł / brak biletów wstępu.

Na życzenie przygotujemy Quiz o Krakowie, który sprawdzi zdobytą wiedzę!

oprac. przewodnik po Krakowie Marcin SzymoniakProszę pamiętać, że trasę możemy ustalić wspólnie!

Przewodnicy po Krakowie zawsze najlepiej Państwu doradzą!


©2020.szalonyprzewodnik.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone

WINDWEB - Strony Internetowe