Szalony przewodnik po Krakowie przedstawia atrakcje dla dzieci w Krakowie.

Gdzie z dzieckiem w Krakowie w brzydką pogodę?

 

Czy wiecie, że nie samymi zabytkami Kraków żyje? Lista atrakcji dla dzieci w Krakowie jest dość długa! Można wybierać wśród bogatej oferty dla mniejszych i tych nieco większych turystów! Atrakcje w Krakowie dla Państwa przedstawiliśmy wg poniższego zestawienia.

Przewodnik po Krakowie zaprasza na Stare Miasto

STARE MIASTO

 1. HISTORYLAND Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego 3 historyland.pl
  Nauka przez zabawę! To wie chyba każdy rodzic, że ta forma przyswajania wiedzy jest najlepsza! Chcecie poznać historię Polski (nie tylko Krakowa) zbudowaną z klocków lego? Koniecznie trzeba tu przyjść. Na wejściu otrzymacie też kartę z zagadkami do wykonania. Można będzie też pobudować... Po zakończeniu zwiedzania Historylandu, na rodziców czeka pyszna kawa, a dla dzieci nietypowa sala zabaw z wykorzystanie klocków lego! Jako przewodnik po Krakowie, bawiłem się z moimi dziećmi baaardzo dobrze…
 2. MUZEUM OBWARZANKA w Krakowie I. Paderewskiego 4, www.muzeumobwarzanka.com
  Nie ma Krakowa bez obwarzanka! A jeśli chcecie poznać jego historię w bardzo ciekawy sposób i do tego stworzyć własnego, pysznego obwarzanka, koniecznie skorzystajcie z warsztatów oferowanych przez Muzeum Obwarzanka w Krakowie! My tu często witamy z grupami szkolnymi!
 3. KLOCKOLAND w Krakowie - Mikołajska 13 https://klockoland.edu
  Interaktywna wystawa, gdzie dzieci mogą sterować ponad 70-ęcioma konstrukcjami - za pomocą przycisków lub tabletu. Niektóre konstrukcje reagują na nasz ruch! Prócz wystawy, można zbudować swoje własne, interaktywne dzieła, co umożliwia strefa zabawy. Klockoland w Krakowie znajduje się tylko 200 m od Kościoła Mariackiego! Dzieci do 4 lat wejdą na wystawę za darmo.
 4. KACIANORA - Muzeum Kata w Krakowie - Rynek Główny 29 kacianora.pl
  Krakowskie Muzeum Kata ma swoją siedzibę przy Rynku Głównym 29. Powstało z pasji prywatnego kolekcjonera. Warto tam zajrzeć ze starszymi nieco starszymi dziećmi. Opowiadane historie są dostosowane do wieku zwiedzających… :)
 5. KAWIARNIA z HARREGO POTTERA - Dziurawy Kocioł Grodzka 50/1 http://dziorawykociol.pl/
  Żeby odnaleźć kawiarnię, trzeba trochę się rozejrzeć… , ale to prawdziwa gratka dla fanów Harrego Pottera. Eliksiry, przysmaki, wnętrze, gadżety - wszystko to przypomina Harrego Pottera.
 6. LABIRYNT LUSTER
  Mieści się na ul. Grodzkiej 14…
 7. MUZEUM MOTYLI Grodzka 48/2, facebook.com/MuzeumZywychMotyliKrakow
  Mieści się przy ul. Grodzkiej 48/2 - jeden pokój. Tutaj zrobicie zdjęcia z motylami na dłoni lub ptakami, które będę jadły karmę z ręki.
 8. MUZEUM KOTA - Floriańska 16
  Niewielkie pomieszczenie w samym centrum miasta, przy ul. Floriańskiej, w którym przywita nas prawdziwy kotek, a na miejscu będzie można zobaczyć ok. 1000 figurek kociaków. Są też zagadki dla najmłodszych. Koszt 5 zł b. ulgowy i 7 zł b. normalny. Gratka dla zakręconych na punkcie kotków…
 9. FABRYKA CHARLIEGO - Sarego 23 http://fabrykacharliego.pl/
  Mieści się niedaleko Wzgórza Wawelskiego, przy ul. Sarego 23. (Pamiętajcie, że na tej samej ulicy mamy też Muzeum Przyrodnicze, w którym znajdują się żywe zwierzęta…). Pyszności… można zjeść i stworzyć samemu!
 10. MANUFAKTURA CUKIERKÓW Grodzka 38 https://www.manufaktura-cukierkow.pl/
  Mieści się przy ul. Grodzkiej 38. O każdej pełnej godzinie można skorzystać z pokazu wyrobu cukierków. Dzieci będą zachwycone.
 11. KRAKÓW W 15 MINUT
  Ul. Pawia 8 (w pobliżu Galerii Krakowskiej i dworców) - dobrze przygotowany film dla dzieci i dorosłych… dużo ciekawostek - to wszystko w 15 minut!
 12. KRAKIL - MUZEUM ILUZJI - ul. Straszewskiego 15 www.krakil.pl
  W tym muzeum dotkniesz wszystkiego! TAK! Zabawa z barwami, cieniami, fantastyczne zdjęcia! Dla dzieci w każdym wieku! POLECAMY!
 13. MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ - ul. św. Wawrzyńca 15, www.mink.com.pl
  Jeśli interesują Was wszelkiego rodzaju doświadczenia, koniecznie tu zajrzyjcie. Dodatkowo i bezpłatnie można skorzystać z huśtawek i zabaw na zewnątrz. Polecamy przy zwiedzaniu Żydowskiego Kazimierza.

Przewodnik po Krakowie zaprasza na atrakcje Krakowa

POZA STARYM MIASTEM

 1. OGRÓD DOŚWIADCZEŃ LEMA www.ogroddoswiadczen.pl
  Aleja Pokoju 68 w Parku Lotników Polskich, obok Tauron Arena Kraków
 2. MUZEUM LOTNICTWA
  Aleja Jana Pawła II 39
 3. WIOSKI ŚWIATA - Park edukacji globalnej, wioskiświata.org
  ul. Tyniecka 39, spod Wawelu spacerem wzdłuż Wisły, wędrówka zajmie około 30 minut
 4. KOPIEC KOŚCIUSZKI www.kopieckosciuszki.pl
  Aleja Waszyngtona 1. Spacer można zacząć od krakowskich Błoni - polecamy!
 5. KOPIEC KRAKA
  Spacer przez magiczne Podgórze zakończone spacerem na Kopiec Kraka, skąd zobaczymy panoramę Starego Miasta!
 6. KRAKOWSKIE ZOO
  Dojedziemy do niego Autobusem nr 134, start przy dawnym hotelu Cracovia - przy Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie od Strony Błoni.
 7. Park GO JUMP
  Zlokalizowany w Nowej Hucie z pewnością skusi także rodziców…
 8. MUZEUM GIER W KRAKOWIE
  Ul. Centralna 41a - muzeum tworzy kolekcję gier ARCADE, pokazuje ich ewolucję. Na wszystkich automatach można grać bez żadnych ograniczeń.

Przewodnik po Krakowie zaprasza do parku

ODDECH W PARKU

 1. Park im. Henryka Jordana
  Frajda dla małych i dużych odkrywców 15 minut od Rynku Głównego w Krakowie. Spotkacie tam również Niedźwiedzia Wojtka oraz popiersia polskich osobistości.
 2. Park Krakowski
  16 - 20 minut spacerem od Rynku Głównego - bardzo dobrze przystosowany, drewniany plac zabaw, w którym można stworzyć sobie błotko…, pochlapać się płynącą wodą… Które dziecko tego nie lubi :)...
 3. Plac zabaw w Muzeum Archeologicznym (wejście od strony Plant)
  Jeśli dzieci marudzą, że nogi bolą, a Wy chcecie iść na Wawel… Marudy znikną, jeśli wpadniecie na ten plac zabaw! Baterie na pewno zostaną naładowane przed dalszym zwiedzaniem!
 4. Planty Krakowskie
  Tutaj można spacerować na kilka sposobów… obejść całe Planty dookoła to już będzie wyczyn dla małych piechurów. Co innego, jeśli można zatrzymać się i pobawić na dwóch placach zabaw (jeden to wspomniany wyżej w ogrodzie Muzeum Archeologicznego, a drugi mieści się od strony ul. św Gertrudy.
 5. Park im. Stefana Żeromskiego - przy Łąkach Nowohuckich
  Musisz tu zajrzeć zwiedzając Nową Hutę z dziećmi! Oryginalny i jedyny w swoim rodzaju park w Krakowie. Plac zabaw nawiązuje do ekosystemu Łąk Nowohuckich. Mamy tu siedzenie w kształcie ogromnego zaskrońca, wygrzewającego się w piaskownicy, jaja ptaków (wdrapujemy się na drzewo - po schodach, idealnych nawet dla malucha), górki, schodki, pająki, domki... TU JEST raj dla dzieci!

ZWIEDZANIE KRAKOWA

W Krakowie nie ma miejsca na nudę, więc prócz przedstawionych atrakcji, zafunduj swojemu dziecku zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. Nie zawiedziesz się! Zwiedzanie z legendami, ciekawostkami i zagadkami to nasza specjalność. Za każdym razem indywidualnie dobieramy tematykę i czas zwiedzania. Oferta dla dzieci jest stale powiększana. Zapytaj nas o ofertę zwiedzania z przewodnikiem po Krakowie.

Specjalnie dla Was mamy listę atrakcji w Krakowie do pobrania w pdf. Zawsze będzie pod ręką.

©2020.szalonyprzewodnik.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone

WINDWEB - Strony Internetowe